Kontaktron wpuszczany – jakie są jego możliwości?


Zazwyczaj system alarmowy wybiera się z uwagi na jego konkretne zastosowanie, a także skuteczność. Pod uwagę bierze się również łatwość, z jaką obsługuje się dany detektor, cenę, czy zasięg. Czy w porównaniu do innych zabezpieczeń kontaktron wpuszczany jest rozwiązaniem, które zawsze się sprawdza – jakie są jego możliwości?

Na co można liczyć, kupując kontaktron wpuszczany?

Kontaktron wpuszczany zadziała wszędzie tam, gdzie zostanie zainstalowany. Z tego też powodu zabezpiecza konkretne okno, wybrane drzwi lub daną pokrywę, przez którą włamywacz może dostać się do środka. Urządzenie to pozostaje praktycznie niewidoczne, natomiast uruchamia się wyłącznie wtedy, gdy zostanie przerwany przewód między czujnikiem a magnesem.

Jakie są rodzaje kontaktronów wpuszczanych?

Kontaktrony wpuszczane można rozróżnić przede wszystkim ze względu na funkcje, w jakie są one wyposażone. Standardowe czujniki włączają się, gdy nastąpi ingerencja z zewnątrz. Styki detektora zmieniają swoje położenie i w ten sposób uruchamia się alarm.

Można również zdecydować się na model bardziej czuły, który nie będzie reagować na wszelkiego rodzaju ingerencje wynikające z oddziaływania sił natury, np. silnego wiatru.

Najbardziej zaawansowanym kontaktronem wpuszczanym jest urządzenie wyposażone w pętlę sabotażową. Nie tylko zabezpiecza przed włamaniem, ale również wysyła sygnał w momencie, kiedy połączone przewody zostaną przecięte.