Jak oszczędzić na kupnie laptopa, nie oszczędzając na jakości?


Wyścig technologiczny na rynku sprzętu komputerowego trwa w najlepsze i raczej nie skończy się szybko. Najczęściej jednak użytkownicy komputerów powstrzymują się przed uleganiem sugestiom producentów, jeśli ich dotychczasowe urządzenia nie sprawiają problemów. A ci z nich, którzy z konieczności mają przed sobą takie zakupy, wcale nie muszą szykować się na wyjście z salonu z najnowszym laptopem za 3000 złotych pod pachą.

Laptop poleasingowy – na czym to polega?

Bardziej korzystną cenowo, a równocześnie funkcjonalną opcją będzie rozważenie zakupu laptopa poleasingowego. Leasing jest rodzajem korzystnej dla obu stron umowy, stosowanej w wielu różnych sektorach rynku. Na jej mocy leasingobiorca otrzymuje na określony czas konkretne towary, które użytkuje do momentu jej zakończenia – wtedy wracają one do leasingodawcy. Jeżeli chodzi o sprzęt komputerowy, laptopy poleasingowe to prawie wyłącznie komputery znajdujące się wcześniej na wyposażeniu pracowników korporacji.

Czego można się spodziewać po zakupie?

Kupno poleasingowego laptopa to niewielka, a przy tym bardzo obiecująca inwestycja. Na ogół były one w posiadaniu pracowników firmy stosunkowo krótko – nie jest rzadkością spotkanie modelu rocznego – i mają przed sobą jeszcze wiele lat bezawaryjnej pracy.

Konsument otrzymuje sprzęt na gwarancji dystrybutora, dokładnie wyczyszczony, często z kompletem aktualnego oprogramowania. Laptopy są oczywiście starannie sprawdzane pod kątem ewentualnych usterek i naprawiane w razie potrzeby. Przy tym wszystkim ich cena stanowi niewielki procent rynkowej wartości analogicznego sprzętu.