Co warto wiedzieć o ipadzie air? Czyli wady i zalety tego urządzenia!

ipad

Wraz z rozwojem cywilizacji nastąpił rozwój technologiczny. Zapotrzebowanie na różnego rodzaju urządzenia wzrosło, a producenci, kierując się pojawiającymi się trendami, zaczęli tworzyć coraz to doskonalsze produkty. Jednym z nich jest Ipad Air. Chcesz wiedzieć więcej, o tym tablecie? Zdecydowanie musisz przeczytać ten artykuł!

Ipad Air – podstawowe informacje

Ipad Air to tablet autorstwa firmy Apple, którego premiera odbyła się 22 października 2013 roku. Na rynku pojawił się po raz pierwszy 1 listopada 2013 roku, a dostępny był w sprzedaży w 35 krajach.

Model ten wbudowany miał w sobie wyświetlacz Retina o rozmiarze 9,7 cala, o proporcjach 4:3. Rozdzielczość w nim wynosiła 2048×1536 pikseli.

Najnowsza wersja wyposażona jest w wyświetlacz Liquid Retina o szerokości 10,9 cala oraz powłokę antyodblaskową. Tablet wbudowany ma również czytnik Touch ID, który umożliwia jego odblokowanie, logowanie się do aplikacji, jak i bezpieczne płacenie z wykorzystaniem odcisku palca za pomocą aplikacji Apple Pay. Ponadto Ipad Air 64gb dostępny jest w pięciu różnych kolorach.

Ipad Air nowej generacji ma w sobie także innowacyjny czip M1, którego 8-rdzeniowe CPU zapewnia znacznie lepszą wydajność.

Zarówno z przodu, jak i z tyłu, posiada aparat szerokokątny o rozdzielczości 12 MP.

Tak w skrócie można scharakteryzować Ipad Air 64gb, ale jakie ten model ma wady?

Ipad  air 64 gb – Wady

Na pierwszy rzut oka bardzo ciężko doszukać się wad w tym produkcie, dopiero po kilkukrotnym użytkowaniu wychodzą pewnego rodzaju mankamenty. Według opinii niektórych użytkowników, podczas korzystania z urządzenia, ma ono wydawać dźwięk przypominający skrzypienie. Do sytuacji ma dochodzić podczas przekładania ipada air z ręki do ręki oraz w takcie nacisku tylnej części obudowy. Wśród opiniodawców są także osoby, które twierdzą, że w nowym sprzęcie od Apple można pod palcami wyczuć baterię.

Wśród internatów pojawiło się kilka teorii wyjaśniających przyczynę tego problemu. Według niektórych z nich producent miał zastosować cieńszą warstwę aluminium, aby zmniejszyć koszty produkcji. Natomiast jeszcze inni twierdzą, że Apple wprowadził zmiany w procesie anodyzacji aluminium, co miało odbić się na jakości tego produktu.

Zanim negatywnie ocenimy Ipada Air 64gb, powinniśmy także przyjrzeć się jego zaletom.

ipad air

Jakie są zalety ipada air?

Poddając analizie ten tablet, warto zwrócić uwagę na takie fakty jak:

  • Nowoczesne wzornictwo, które gwarantuje nie tylko oryginalny wygląd, ale również piękne i niebanalne pastelowe odcienie;
  • Apple deklaruje, że najnowszy model został wykonany w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu (co może być znaczące dla osób dbających o środowisko);
  • Czytnik Touch ID, który znajduje się z boku urządzenia, jest ergonomiczny i łączy w sobie kilka funkcji;
  • Świetna jakość wyświetlanego obrazu;
  • Bardziej wydajny w porównaniu z poprzednią generacją;
  • 8-rdzeniowe GPU daje możliwość tworzenia grafiki nawet 2-krotnie szybciej;
  • 16-rdzeniowy system Neural Engine przyspiesza uczenie maszynowe, dzięki czemu znacznie szybciej można np. edytować zdjęcia.

Podsumowanie

Ipad Air 64 gb ma zarówno wady, jak i zalety, dlatego przed dokonaniem zakupu warto osobiście wypróbować produkt w najbliższym sklepie stacjonarnym.