Czy warto inwestować w używany sprzęt?


Wiele osób zastanawia się w jaki sposób obniżyć koszty zakupu sprzętu do użytku domowego, czy firmowego. Warto dodać, że często nie płacimy za jakość sprzętu oferowanego przez gigantów a jedynie za markę. Tutaj z pomocą przychodzą nam takie możliwości jak hurt używanych sprzętów i części.

Używane laptopy w hurcie to sprzęt, który dostarczy nam tyle samo wrażeń co kupno nowego w sklepie. Pewnie wiele osób pomyśli, że przecież na używany sprzęt w tym laptopy i komputery nie otrzymam gwarancji. Tutaj jednakże prawda jest inna. Wiele serwisów internetowych oferuje szeroką gamę sprzętu na gwarancji, która niekiedy sięga nawet do 3 lat. Poleasingowy sprzęt nie jest zbyt mocno zniszczony, a cena czasami sięga połowy nowego w autoryzowanym sklepie.

Są różne klasy produktów w sklepach poleasingowych, co też ma wpływ na ostateczną kwotę do zapłaty. Przykładowo można kupić sprzęt klasy A, która zawiera niewielkie uszkodzenia, a można także dostać produkt klasy PR, który już tych tzw. zadrapań ma wiele więcej, jednakże funkcjonują one zarówno dobrze jak nowy sprzęt.

Laptopy poleasingowe dostępne w hurcie (https://pro4it.pl/pl/i/Sprzedaz-Hurtowa/34) są dobrą alternatywą dla osób, które lubią utrzymywać wysoki poziom sprzętu w domu, ale nie chcą wydawać na niego majątku. Z pewnością wielu z Was słyszało o takich stronach. Nie warto przepłacać kilkuset a czasami nawet kilku tysięcy złotych tylko dlatego, że sprzęt posiada delikatne ryski, bądź brak oryginalnego opakowania.