Czy warto kupić najnowszego iPhone 14 Pro Max 128GB?

iPhone 14 Pro Max 128gb czarny

Smartfony od Apple od zawsze charakteryzowały się dobrą jakością wykonania i mnogością funkcji. Dlatego są chętnie wybierane zarówno przez osoby prywatne, jak również przez ludzi biznesu. Doskonale nadają się zarówno do pracy jak i rozrywki, dzięki czemu jedno urządzenie można wykorzystać na wiele sposobów. W dzisiejszym poradniku spróbujemy rozstrzygnąć czy warto zakupić najnowszy model iPhone – flagowego smartfona Apple. Jest to już czternasta generacja wyżej wymienionego urządzenia.

Procesor najnowszej generacji

iPhone 14 Pro Max 128GB (https://ispot.pl/iphone-14-pro-max-128gb) przede wszystkim otrzymał podzespoły, które nie były dotychczas używane w żadnym innym smartfonie od Apple. Jest to zwłaszcza procesor A16 Bionic, wykonany w technologii 4nm, który posiada aż 6 rdzeni. Urządzenie jest więc przygotowane do współpracy z najnowszymi aplikacjami, zarówno tymi które służą do rozrywki jak również do wykonywania zadań związanych z pracą. Nie jest więc nic dziwnego, że smartfona chętnie wybierają nie tylko użytkownicy domowi, ale również pracownicy biurowi, a nawet szefowie wielkich korporacji. Urządzenie zostało wyposażone w najnowszy system operacyjny iOS w wersji 16, co pozwala na uruchamianie wszystkich programów które są obecnie dostępne. Zapewniona jest również kompatybilność wsteczna, dzięki czemu możliwe jest instalowanie starszych aplikacji.

iPhone 14 Pro Max 128gb

Ogromna przestrzeń na dane

iPhone najnowszej generacji posiada również inne zalety, oprócz bardzo szybkiego procesora. Jest to przede wszystkim bardzo duża ilość pamięci do przechowywania danych. W przypadku wersji podstawowej, możemy liczyć na 128 GB pojemności. Jednak to nie wszystko, ponieważ telefon dostępny jest również w odmianach, które oferują pojemności 256 GB, 512 GB, a nawet jednego terabajta (1000 GB). Możemy więc być pewni, że na takim urządzeniu pomieścimy wszystkie potrzebne nam pliki. Mogą to być zarówno zdjęcia, filmy, muzyka, a także programy i aplikacje używane zawodowo. Tak wielka ilość miejsca na przechowywanie informacji sprawia, że urządzenie nie musi być już wyposażone w slot na zewnętrzne karty SD.

Aparat lepszy niż lustrzanka

Czy wyobrażaliśmy sobie kiedykolwiek aparat w telefonie tak dobry, że mógłby on konkurować nawet z profesjonalnym sprzętem fotograficznym? Okazuje się, że w dzisiejszych czasach nie jest to już żadnym problemem. iPhone 14 Pro Max 128GB posiada kamerę, która ma rozdzielczość aż 48 megapikseli. Przy takich parametrach z pewnością będziemy mogli wykonać idealne zdjęcia w każdych warunkach. Na tylnej ściance urządzenia znajdują się aż trzy obiektywy aparatu, które pozwalają na uzyskanie bardzo ostrego obrazu, a także – co nie jest jeszcze oczywiste w przypadku smartfonów – zbliżenia optycznego. To ostatnie było dotychczas zarezerwowane tylko dla profesjonalnych aparatów oraz kamer wideo, tutaj wszystkie te funkcje są dostępne w zwyczajnym telefonie, który mieści się w kieszeni. Dodatkowo, dla uzyskania idealnego obrazu na filmach, kamera pozwala na rejestrowanie wideo aż w 60 klatkach na sekundę.