Dlaczego tusz do drukarek jest kosztowny?


Drukarka Epson l386 wymaga wymiany tuszu, gdy pojemnik zostanie w pełni opróżniony. Jest to czynność, która może wiązać się z dość dużym wydatkiem, jako że oryginalne wkłady są dość kosztowne. Dlaczego ceny są takie a nie inne, a także czy można mimo wszystko kupić tańszy tusz, bądź też zaoszczędzić przy jego zakupie – tej tematyce jest poświęcony tej artykuł.

Od czego zależy cena tuszy?

Biorąc pod uwagę tusz, który jest sprzedawany w oryginalnym opakowaniu przez producenta drukarki, trzeba liczyć się z tym, że koszt będzie wówczas wysoki. Dzieje się tak z tego powodu, że w cenę wlicza się wiele innych kosztów, jakie są niezbędne do tego, by marka mogła funkcjonować na rynku, w tym działania marketingowe.

W sprzedaży można również znaleźć tusze alternatywne, które nie są obciążone żadnymi dodatkowymi kosztami. Dlatego też ten asortyment jest dostępny w cenie, którą dyktuje rynek, a nie producent.

Czy można kupić tańszy tusz?

Nieco tańszą alternatywą dla oryginalnych tuszy są zreplikowane pojemniki z tuszem. Niższy koszt wiąże się z tym, że nie są one wyposażone w głowicę drukującą. W ofertach różnych sklepów z drukarkami i akcesoriami można natrafić na jeszcze tańsze tusze. Jednak trzeba liczyć się z tym, że ich jakość może nie być najlepsza. Gorszy tusz może przyczynić się do tego, że drukarka epson 1386 nie będzie prawidłowo funkcjonować lub wydruki będą słabej jakości – wybierz zatem jakość.

Jak zaoszczędzić podczas kupowania tuszu?

Chcąc mimo wszystko zaoszczędzić na tuszu i mieć pewność, że będzie on mieć dobrą jakość, można zamówić od razu większy zestaw tuszy. Jeśli natomiast w drukarce skończył się tusz czarny lub kolorowy, można zdecydować się kupić pojemnik tylko z tym tuszem, którego brakuje.