Drukarka laserowa – profesjonalne drukowanie w niskiej cenie


Drukarki wykorzystujące technologię laserową wielu osobom kojarzą się jako bardzo drogie. Rzeczywiście, kiedyś sprzęt tego typu był sporym wydatkiem. Dzisiaj jednak można kupić go nawet w cenie popularnych drukarek atramentowych.

Dlaczego warto kupić drukarkę laserową?

Drukarka, która wykorzystuje światło lasera lub diody LED, nazywana jest laserową. Praca tego typu urządzenia polega na naelektryzowaniu bębna o właściwościach światłoczułych, by nanieść toner na nawierzchnię, a potem utrwalić go wysoką temperaturą.

W użyciu znajdują się dwa typy drukarek laserowych:

  • drukarki monochromatyczne – czarne,
  • drukarki kolorowe – CMYK.

W porównaniu do zwykłych drukarek atramentowych modele laserowe wyróżniają się wysoką jakością wydruku, który dodatkowo posiada bardzo dobrą odporność na czynnik zewnętrzne, w tym na wilgoć. Dodatkowo, są szybkie i ciche, a korzystanie z nich wcale nie jest związane z wysokimi kosztami.

Obecnie drukarki laserowe ma w swojej ofercie wiele marek, w tym między innymi Brother, HP, Canon. Wybrane modele mają także dodatkowe urządzenia – wyposażone są w skanery, działają jak kopiarka, dzięki czemu są jeszcze bardziej funkcjonalne – www.drtusz.pl/drukarki-laserowe-c-276.html.

Drukarki laserowe – do domu i firmy

Laserowe urządzenia do drukowania mogą świetnie sprawdzić się zarówno do użytku domowego, jak również są bardzo popularnym wyborem do firmy – małej, średniej i dużej.

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę modeli o zróżnicowanych parametrach technicznych: maksymalnym formacie nośnika, szybkości druku, rozdzielczości druku, z opcją druku dwustronnego dupleks. Można zatem dopasować je do indywidualnych potrzeb, by przygotowywać wysokiej jakości wydruki na różne potrzeby.

Najtańsze drukarki tego typu można kupić już w cenie około 360 złotych. Własna „laserówka” nie musi być zatem bardzo wysokim wydatkiem.