Jak dzielić się swoimi plikami?


Nastały czasy, w których każdy z nas dysponuje tysiącami plików. Zdjęcia z wakacji, z rodzinnych uroczystości, filmy kręcone komórką… Jest tego naprawdę bardzo dużo. Czy można pokazać je rodzinie i znajomym przebywającym na drugiej stronie globu? Jak pokazać im pliki, które są za duże, by wysłać je mailem?

Chmura

Odpowiedzią jest takiego typu serwer w chmurze. Można umieszczać na nim swoje pliki. Następnie, link do nich można przekazać wybranym osobom. niektóre serwery w chmurze umożliwiają udostępnianie plików. Wtedy, odbiorca widzi je bezpośrednio na swoim profilu i w swoich zasobach. Dzięki temu może być na bieżąco z dodawanymi plikami od wielu znajomych jednocześnie. To rozwiązanie niezwykle wygodne i praktyczne. Dane trafiają do odbiorcy szybko, więc równie szybko może na nie zareagować i podjąć własne działania. Serwery są też zabezpieczane przed atakami hakerów.

Media społecznościowe

Wiele osób udostępnia swoje zdjęcia i filmy za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ten sposób można dotrzeć do wielu osób równocześnie. Jednakże, pliki te nie są zabezpieczone przed osobami trzecimi. Większość użytkowników mediów społecznościowych nawet nie wie, że nie musi dzielić się każdym wpisem ze wszystkimi z listy znajomych. Ważne jest też to, że za pośrednictwem tych mediów raczej ciężko będzie podzielić się innymi plikami niż zdjęcia i niewielkie filmiki. Nie nadaje się, więc do prowadzenia interesów. Chcąc być profesjonalnym, biznes powinno się trzymać możliwie jak najdalej od prywatnych mediów społecznościowych.