Jaką drukarkę kupić?


Wybór drukarki wcale nie jest taką prostą sprawą, jak może się wydawać, gdyż trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Dobrej jakości urządzenie drukujące powinno być wydajne i praktyczne w użytkowaniu. Jaką drukarkę kupić?

Nie bierz pod uwagę wyłącznie ceny

Wiadomo, że większość z nas ma ograniczony budżet i musimy się w nim zmieścić decydując się na zakup sprzętu. Nie mniej jednak, jeżeli będziemy brać pod uwagę jedynie cenę, to może okazać się, że dokonamy złego wyboru. Najlepiej sprawdzą się urządzenia wielofunkcyjne, czyli takie które nie tylko drukują, ale mogą również skanować czy kopiować. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że wartość drukarki to tylko 20% całkowitych kosztów jej użytkowania. Po zakupie sprzętu może okazać się, że urządzenie jest bardzo drogie w eksploatacji, także warto zachować ostrożność. Oczywiście nie jest powiedziane, że tańsze modele będą do niczego, dobrym przykładem jest hp deskjet 2130 – to drukarka wielofunkcyjna, która kosztuje około 200-300 złotych, jednak jest bardzo dobra jakościowo i solidna. Tak, więc jak widać można znaleźć na rynku drukarkę w przystępnej cenie, ale dobrej jakości. Tusz nie jest drogi, więc drukowanie wychodzi tanio, co więcej przebiega szybko, także można zaoszczędzić dużo czasu. Drukarka jest kompaktowa i gotowa do użytku od razu po wyciągnięciu z opakowania, Instalacja oprogramowania nie przysparza żadnych trudności.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu drukarki?

Wybierając drukarkę niezależnie od tego, czy ma służyć w domu czy w firmie, trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów. Po pierwsze należy wziąć pod uwagę gabaryty sprzętu, powinien być lekki i niewielkich rozmiarów, aby można było go bez problemu przenieść. Kolejna sprawa to solidne wykonanie, upewnijmy się, że sprzęt jest zrobiony z dobrej jakości materiałów. Ważna będzie także wydajność drukarki oraz dostępność tuszów, powinny być ogólnodostępne i niedrogie. Obecnie można kupić też zamienniki, warto wcześniej sprawdzić czy jest taka możliwość. Wybór drukarki musi być przemyślany, aby mogła nam długo służyć.