Korzyści z MacBooka dla studenta

apple mac

Kluczem do udanego roku akademickiego jest dobre przygotowanie i odpowiednie narzędzia. Obecnie obejście się bez laptopa jest niemal niemożliwe. Nawet zawody dalekie od informatyzacji mogą potrzebować komputera w przypadku drastycznego przejścia na pracę zdalną.

Postanowiliśmy przypomnieć Wam o zaletach komputerów Apple Mac jako urządzeń do pracy dla studentów i uczniów.

MacBook jest wytrzymały i trwały

Dzięki jednoczęściowej aluminiowej konstrukcji użytkownicy MacBooka poradzą sobie z dość intensywnym codziennym użytkowaniem. Apple Mac bez problemu zniesie rygory częstego podróżowania w plecaku lub teczce, przenoszenia na zajęcia, pracy w ławce lub na korytarzu przed klasą.

Brak jakichkolwiek elementów plastikowych sprawia, że MacBook jest lepszym wyborem w tym trybie użytkowania. Obudowa Twojego notebooka nie pęka i nie kruszy się w najmniej odpowiednim momencie, a po sześciu miesiącach do roku intensywnego użytkowania będzie wyglądała tak samo, jak w momencie wyjścia ze sklepu.

Większość notebooków z systemem Windows jest pakowana w mniej wytrzymałą plastikową obudowę — z czasem zużyje się ona, straci swój rynkowy wygląd i może zostać uszkodzona nawet przez niewielkie uderzenie.

MacBook jest dość mocny i autonomiczny

apple mac

Laptopy Apple zawsze były znane z dobrego czasu pracy na baterii i dobrze radzą sobie z większością codziennych zadań. Wraz z przejściem na własne procesory M1, Cupertinianie zrobili małą rewolucję.

Apple Mac znacznie zyskały na wydajności, pewnie przewyższając większość konkurencji. Nawet w porównaniu do poprzednich generacji MacBooków na procesorach Intela, urządzenia na układach M1 wyglądają bardzo korzystnie.

Nie ma też żadnych strat w czasie pracy na baterii. W rzeczywistości nowe modele MacBooków ustanowiły kolejny rekord czasu pracy na baterii. Użytkownicy mogą spodziewać się 18-20 godzin użytkowania na jednym ładowaniu.

Oczywiście rzeczywisty czas będzie się nieco różnił od podawanego przez marketingowców, ale laptopy na pewno wytrzymają cały dzień pracy lub nauki pod obciążeniem.

Standardowy pakiet oprogramowania jest wystarczający dla większości zadań wykonywanych przez studentów

Kupując notebooka z systemem Windows, dostajemy system operacyjny, notatnik, Paint dla dzieci i skromnego klienta poczty elektronicznej. W zestawie nie ma nawet pakietu biurowego. Aby pobrać jakiekolwiek dodatkowe oprogramowanie, będziesz musiał je kupić lub wejść na śliski stok cyfrowego piractwa.

Apple Mac jest wyposażony w garść przydatnych aplikacji. Jest tu rozbudowany klient poczty elektronicznej, aplikacje kalendarza, notatek i przypomnień, dyktafon, dobry edytor zdjęć, czytnik książek i funkcjonalny notatnik TextEdit.

Standardowy pakiet oprogramowania zawiera kalkulator inżynieryjny, narzędzie do tworzenia wykresów i wygodne narzędzie do migracji do szybkiego przesyłania danych z poprzedniego komputera (nawet w systemie operacyjnym Windows).

Prosto z Mac App Store można za darmo pobrać Numbers, Pages i Keynote, edytor wideo iMovie.

Natomiast jeśli chcesz zostać programistą (w pełnym wymiarze godzin lub hobbystycznie), możesz za darmo korzystać ze środowiska programistycznego Xcode. Możesz więc zacząć pisać oprogramowanie dla Maca, iPhone’a lub iPada bez żadnych dodatkowych inwestycji.