Mikrofony do komputera


Kupowanie mikrofonu do komputera jest sprawą dość prostą dla standardowej osoby. Jednak jeśli ktoś korzysta z mikrofonu do pracy czy też nagrywa różnego rodzaju filmiki to na pewno wie, że kupno takiego urządzenia nie jest tak oczywiste. Trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników i wybrać model idealnie pasujący pod daną osobę, bo mikrofony do komputera będą się od siebie różniły w zależności od przeznaczenia.

Najpopularniejszy podział

Mikrofony do komputera Sferis można podzielić na dwie główne grupy, czyli:

–  dynamiczny- zasada działania, a także konstrukcja są bardzo proste. Membrana wraz z cewką porusza się dzięki drganiom powietrza. Najczęściej są to mikrofony bezprzewodowe, a także ich cena jest dość niska i na każdą kieszeń,

– pojemnościowy- w środku urządzenia znajdują się dwie elektrody i jedna z nich to membrana, która porusza się dzięki działaniu fal dźwiękowych. Druga jest nieruchoma. Zaletami tego urządzenia to przede wszystkim mała waga, a także fakt, że głos jest bardzo dobrze odwzorowany. Z tych powodów te mikrofony są bardzo często wykorzystywane przez profesjonalistów, którzy dbają o każdy szczegół.

O co pytać przed zakupem?

Jako że mikrofony do komputera posiadają bardzo dużo zmiennych. Należy dokładnie przestudiować najważniejsze informacje. Warto dowiedzieć się o nich nieco więcej przed pójściem do sklepu, ponieważ pomoże to w odpowiednim zakupie. Najważniejsze czynniki, na które należy zwracać uwagę to:

– czułość,

– szum własny,

– wielkość membrany,

– złącza,

– charakterystyka kierunkowa.

Jeśli ktoś poczyta o tych czynnikach i uda się do sklepu w celu zakupienia odpowiedniego urządzenia to z pewnością sprzedający będzie pod wrażeniem wiedzy klienta. Będzie jemu trudniej sprzedać droższy mikrofon, który nie zawsze musi być lepszy. Można również zakupić mikrofon w internecie i tutaj porównywać ceny, a także różne parametry przez co zakup będzie świadomy i powinien posłużyć na długie lata. Lepiej raz wydać pieniądze, ale z głową niż za parę lat kupować nowe urządzenie.