Na co zwracać uwagę kupując monitor do komputera?

monitor do komputera

Korzystać z komputera można w naprawdę różny sposób, od grania w gry po korzystanie z zaawansowanych programów do pracy. W zależności od tego należy wybrać wtedy różne monitory. Niektórzy stawiają wtedy na jakość obrazu, a inny na wielkość i przekątną sprzętu. Jaki monitor do komputera najlepiej sprawdzi się w przypadku różnych czynności? 

Najważniejsze parametry monitora 

Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie monitora do komputera jest jego przekątna. Nie należy przesadzać wtedy w żadną ze stron. Za mały monitor nie wykorzystuje potencjału gry lub programu, z kolei za duży spowoduje, że użytkownik musi trochę cofnąć się, żeby zauważyć wszystkie istotne szczegóły. Najlepiej, gdy przekątna ma od 17 do 22 cali. Należy też zwrócić uwagę na rozdzielczość. W obecnych czasach absolutnie minimum to 1920 na 1080 pikseli, czyli jakość Full HD. 

monitor do komputera

Wygoda użytkowania 

W przypadku pracy czy grania należy zwrócić uwagę na różne kąty widzenia. Należy wtedy zastanowić się, czy kupić modele TN o wąskich kątach, czy może jednak postawić na szerokość. Dla graczy świetnym wyborem są wersje LED, które lepiej radzą sobie z ostrością i nasłonecznieniem. Grafikę lepiej wykorzystuje szeroka paleta barw. W przypadku zwykłej pracy powinien wystarczyć monitor do komputera w wersji LCD. Gracze powinni również sprawdzić sprzęt pod kątem czasu reakcji. Może się on różnić nawet w zakresie jednej sekundy, co dla gracza może być kluczowe. W przypadku zwykłego używania komputera ma to mniejsze znaczenie, można się wtedy bardziej skupić na kontraście w granicach 1:400.