Wszystko o drukarkach atramentowych

drukarki atramentowe

Drukarki atramentowe to bardzo popularne urządzenie wielofunkcyjne. A to dlatego, iż nie tylko w biurach mają swoje zastosowanie, ale także w naszych domach. Na rynku funkcjonuje wiele rodzajów drukarek, w tym te z dodatkowymi urządzeniami.

Rodzaje drukarek atramentowych

Drukarki specjalistyczne to takie urządzenia, dzięki którym możemy wydrukować zdjęcia. Najlepsze do użytku domowego to z kolei te standardowe, przenoszące plik na papier. Do wyboru mamy urządzenia tworzące zarówno kolorowe obrazy, jak i czarno-białe. W biurach zaś najbardziej przydatne okażą się wielofunkcyjne drukarki ze skanerem. Pozwalają na dwustronne zapełnienie pliku. Niektóre z nich będą nam służyć do drukowania zdjęć, etykiet i kopert. Ich zaletą jest drukowanie zdjęć w wysokiej jakości. W ten sposób sami w domu możemy zmaterializować pamiątki z wakacji.

Cena drukarki atramentowej

Przyjęło się, że drukarka atramentowa jest tańsza od laserowej, ale koszt wydruku zdecydowanie lepiej wychodzi po stronie tej drugiej. Nie do końca jest to prawdą i wszystko zależy od typu urządzenia. Część producentów stawia na system pojemników na tusz, który można uzupełnić w dowolnym czasie. To w pewnym stopniu obniża koszt druku. Jednak cena takiej drukarki waha się w okolicach 600 zł. Na rynku znajdziemy tańsze wersje, ale warto wtedy sprawdzić parametry kilku z nich i porównać ze sobą dla korzystniejszego wyboru, a także ceny zamienników tuszy.

drukarki atramentowe

Jakość druku drukarki atramentowej

Jeśli chcemy wydrukować normalne dokumenty, jakość druku jest raczej na bardzo dobrym poziomie. Oczywiście wybrany model, a także rozdzielczości są czynnikiem dobrego nadruku i to całkiem niedużym kosztem, co odróżnia ten sprzęt od wersji laserowej. Do lamusa także przeszły już opinie, jakoby drukarki atramentowe były bardzo hałaśliwe. Postęp technologiczny zdecydowanie poprawił ten stan rzeczy.