Co zrobić kiedy ładowarka do iPhone nie działa?

IPhone’y to obecnie jedne z najpopularniejszych smartfonów. Posiada je w swojej dłoni praktycznie każdy użytkownik. Sprzęty te od zawsze wyróżniały się ponadprzeciętnym designem i swoja ponadprzeciętną wydajnością. Niemniej jednak warto zauważyć, że od pewnego momentu do smartfonów Apple przestała być dołączana oryginalna ładowarka. Użytkownicy musieli więc wydać dodatkową gotówkę na to, by dokupić oryginalny komponent w sklepie Apple. Niemniej jednak znaleźli oni o wiele tańsze rozwiązanie. Mowa tu o „podróbkach”, które można dostać w zawrotnie niskiej cenie w praktycznie każdym sklepie. Warto jednak zauważyć, że ładowarka do iPhone kupiona w zwykłym sklepie, nie może równać się z profesjonalnym sprzętem, kupowanym od Apple. Nic więc dziwnego, że użytkownicy bardzo często doświadczają różnorodnych problemów jeśli chodzi o funkcjonowanie ładowarki. Co jednak można zrobić, kiedy wydaje się nam, że odmówiła ona posłuszeństwa?

Czy ładowarka do iPhone rzeczywiście nie działa? Sprawdź ją samodzielnie!

Bardzo często wykazujemy się mocno ograniczoną cierpliwością, jeśli chodzi o funkcjonowanie ładowarki do iPhone. W momencie kiedy nie zdecydowaliśmy się na zakup oryginalnego komponentu, wówczas śmiało można powiedzieć, że nasze oczekiwania również nie powinny być zbyt wygórowane. Pamiętajmy, że po wpięciu jej końcówki w port USB iPhone może upłynąć chwila czasu, zanim zacznie ona ładować nasze urządzenie. Jeśli jednak odczekaliśmy chwilę, a bateria dalej nie jest ładowana, wówczas, warto sprawdzić, czy nasza ładowarka do iPhone rzeczywiście się poddała. Mowa tu przede wszystkim o tym, by spróbować naładować nią inne urządzenie Apple o ile jest taka możliwość lub by po prostu spróbować naładować nasz smartfon inną ładowarką. Jeśli taka zmiana przyniesie pożądany efekt, a nasz telefon zacznie się ładować, wówczas możemy być pewni, że problem leży po stronie ładowarki. Jednak w momencie kiedy bateria dalej nie wykazuje oznak ładowania, wówczas problem może dotyczyć złącza USB, które znajduje się w naszym telefonie.

Jak naprawić ładowarkę do iPhone?

Naprawa ładowarki do iPhone, która nie jest oryginalna tak naprawdę nie ma większego sensu. Wynika to z prostego faktu- zaoszczędzimy sobie o wiele więcej stresu i czasu kupując po prostu absolutnie nową ładowarkę. W momencie jednak kiedy posiadamy kupioną ładowarkę w sklepie Apple, wówczas wystarczy odszukać paragon i złożyć reklamację w sklepie. Obsługa klienta powinna bez problemu wymienić naszą ładowarkę na całkowicie nowy model. W przypadku kiedy jednak nie możemy znaleźć dowodu zakupu, można podjąć się naprawy ładowarki samodzielnie. Zwykle jej awaria wynika z przerwania się przewodów we wnętrzu kabla izolacyjnego. Jednak taka naprawa będzie nas kosztować wiele czasu i będzie niezwykle wymagająca. W pierwszej kolejności konieczne jest odnalezienie źródła problemu, a następnie wykonanie ponownego łączenia kabli. O ile nie mamy odrobiny wiedzy i zdolności manualnych, taki proces może się nam wydać niezwykle karkołomny.