Puszki elektryczne i ich rodzaje


Puszki elektryczne ze sklepu Eldor24 to specjalne obudowy na kable i przewody z prądem. Ich posiadanie jest uzasadnione z punktu widzenia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców domu lub mieszkania. Puszki powinny być wytrzymałe, zbudowane z mocnych surowców tak, aby należycie chroniły przed jakimikolwiek czynnikami zewnętrznymi. Powinny być przede wszystkim szczelne, by nie przepuszczały wody pary wodnej. Muszą chronić też przed szkodnikami i domowymi zwierzętami. Istnieje kilka popularnych rodzajów puszek. Które z nich wybrać? To zależy od wielu czynników, m.in. od tego, gdzie dana puszka ma być wykorzystana. Kupując puszkę, trzeba każdorazowo określić swoje preferencje.

Puszki natynkowe i podtynkowe

Pierwsze dwa rodzaje puszek elektrycznych wyodrębnia się ze względu na sposób ich montażu. Można montować puszkę na zewnątrz ściany, co pozwala oszczędzać czas i nakład pracy danej osoby, gdyż nie wymaga wiercenia w tynku. Z drugiej strony jednak jest to sposób mało efektowny. Nawet, jeśli kable są schowane w puszcze, ona sama jest doskonale widoczna i może psuć ogólne wrażenie wizualne pomieszczenia. Z kolei puszki podtynkowe wymagają więcej zaangażowania, lecz są bardziej profesjonalne. Nie widać ich, dzięki czemu wnętrza wyglądają bardziej atrakcyjne. Nic, co zbędne nie wystaje ze ściany. Szczególnie ważne schowanie elementów elektrycznych jest w nowoczesnych typach zabudowy, ponieważ często są to pomieszczenia minimalistyczne, gdzie jakiekolwiek wystające ze ściany elementy byłyby zaburzeniem harmonii.

Puszki łączeniowe i osprzętowe

Ze względu na kryterium zastosowania puszek wyróżnia się produkty łączeniowe oraz osprzętowe. Te pierwsze mają za zadanie chronić łączenia i rozgałęziające się elementy prowadzące do poszczególnych gniazdek elektrycznych w domu. Natomiast puszki osprzętowe zawierają całe oprzyrządowanie gniazdek i instalacji. Niektóre puszki przeznaczone są do specyficznego rodzaju surowca, w którym mają zostać osadzone. Wyróżnia się tu zatem puszki do betonu, do ścian gipsowych czy do styropianu. Istnieją też puszki elektryczne wpuszczone bezpośrednio w ziemię.