Czy warto kupować laptopy poleasingowe?


Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to idealna okazja by w ramach prezentu obdarować kogoś lub siebie samego nowym laptopem. No właśnie tutaj pojawia się pytanie czy inwestować w nowy sprzęt przeciętnej jakości czy też np. w laptopy poleasingowe z lepszymi parametrami.

Poleasingowe, czyli jakie?

Warto przede wszystkim zdefiniować słowo „poleasingowy”. Laptopy poleasingowe, jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z leasing. By poznać ich historię warto prześledzić sam proces leasingu. Finansowanie sprzętu IT w postaci leasingu składa się z rat (płaconych co miesiąc) oraz kończącego leasing wykupu. Z przepisów prawa wynika, że wykup po zakończonym okresie leasingu nie jest wymagany a jedynie dobrowolny. Wiele dużych firm i korporacji, leasingujących jednocześnie kilkanaście takich produktów najczęściej rezygnuje z prawa wykupu na rzecz kolejnego leasingu. Tak właśnie laptopy te trafiają do sprzedaży.

Warto kupować laptopy poleasingowe?

Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto sprawdzić gdzie wcześniej sprzęt był używany. Jeśli jego podstawowym zastosowaniem była praca biurowa, można być spokojnym o jego stan techniczny. Ze względu na proste prace, które wykonywał nie powinien być bardzo wyeksploatowany, wówczas jest szansa na zakup sprzętu wysokiej klasy w niskiej cenie.

Ile kosztuje taki laptop?

Wartość wykupu leasingu zazwyczaj nie przekracza 8% wartości sprzętu po dwóch latach użytkowania. Przykładowo dla laptopa, który kosztował 5000 zł, wykup po dwóch latach wynosi 400 zł i za kwotę niewiele większą klienci mają możliwość zakupienia takiego sprzętu.

Dobre laptopy poleasingowe zjadziesz pod adresem: https://pro4it.pl/laptopy