Tani komputer do gier – czy to jest możliwe?


Nowe gry komputerowe mają bardzo duże wymagania sprzętowe, ale nie oznacza to wcale, że trzeba od razu wydawać fortunę na podzespoły z najwyższej światowej półki. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych graczy, którzy chcą złożyć wydajny sprzęt komputerowy w bardzo atrakcyjnej cenie.

Budżetowy zestaw do zadań specjalnych

Osoby, które chcą nieco zaoszczędzić na sprzęcie powinny w pierwszej kolejności postawić na najnowszy procesor ze zintegrowaną kartą graficzną. Warto rozglądać się przede wszystkim za sprzętem AMD, a w szczególności za modelem Rynem 3 2200G, który zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Warto wspomnieć również i o tym, że procesory AMD wymagają dość sporej pamięci RAM, dlatego też warto wybrać kości powyżej 4GB. Dla oszczędnych graczy najlepszym wyborem będzie Ballistix Elite DDR4 3000 MHz.

O czym należy pamiętać?

Tani komputer do gier bez żadnego większego problemu poradzi sobie ze wszystkimi najważniejszymi tytułami e-sportowymi. Pamiętać należy również, że dla graczy ważną rolę odgrywa także sprawna myszka i klawiatura komputerowa, bez której bardzo trudno jest osiągnąć satysfakcjonujące wyniki w grach zręcznościowych i nie tylko. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie złożyć tani komputer do gier, powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Warto wspomnieć na końcu o tym, że gracze mogą w rozsądnej cenie kupić używany sprzęt albo komputery poleasingowe, które mogą pochwalić się nie tylko przystępną ceną, ale również dobrymi parametrami technicznymi.