iPad air – najważniejsze informacje

ipad air

Marka Apple w swojej ofercie posiada szereg najróżniejszych sprzętów takich jak iPhone, iPady, smartwatche czy macbookie. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się model iPad Air. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat. 

iPad Air – najważniejsze informacje

iPad Air ma ekran 10,9″. Można na nim bardzo wygodnie pracować. Sprzęt działa bardzo szybko, obsługa jest intuicyjna. Urządzenie ma bardzo dużo funkcji, dzięki czemu przewyższa możliwości niejednego komputera. 

Warto zaznaczyć, że model Air posiada bardzo nowoczesną i wartą uwagi technologię czipowania M1, a także 8- rdzeniowy CPU, który zwiększa wydajność nawet o 60%. 

Sprzęt do gier 

iPad Air posiada rozbudowaną grafikę, dzięki czemu można komfortowo grać w najróżniejsze gry, a także projektować własne grafiki. Bez trudu można rysować w Procreate czy za pośrednictwem aplikacji uMake tworzyć najróżniejsze modele i projektować niesamowite rzeczy. 

Duża zaletą modelu Air jest bardzo wytrzymała bateria, która może działać nawet cały dzień przy ciągłym użytkowaniu. iPad oferuje użytkownikom najnowocześniejsze aplikacje, a także kreator aplikacji, który pozwala prosto i intuicyjnie tworzyć własne aplikacje i programy! Jest to bardzo satysfakcjonujące i rozwijające. 

Aparat

iPad wyposażony jest również w aparat fotograficzny, który umożliwia wykonanie najlepszych zdjęć. Jest on ultraszerokokątny i posiada 12 MP. Dodatkowym atutem jest obecność nowoczesnej i niezwykle skutecznej funkcji tzw. Centrum Uwagi. Dzięki niej rozmowy wideo przebiegają naturalnie i sprawnie, aparat podąża za ruchem i zawsze utrzymuje daną osobę w centrum kadru. 

Tylny aparat idealnie łapie wszelkie obrazy i umożliwia kręcenie filmów w rozdzielczości 4K. Dodatkowo procesor ISP i czip M1 oraz tryb inteligentnego HDR, sprawia, że zdjęcia wychodzą w naprawdę profesjonalnej jakości!

Warto także zaznaczyć, że iPad Air to świetne narzędzie do pracy. Z pewnością przyda się jego funkcja wygodnego i dokładnego skanowania dokumentów. Można też przy pomocy Apple Pencil3 dodać na nich stosowane adnotacje czy edytować zdjęcia. Rysik dedykowany do tego modelu świetnie się sprawdza i pozwala na dokonywanie szybkich i wygodnych notatek. 

Dodatkowe możliwości 

Decydując się na zakup modeli iPad Air można także wybrać szereg akcesoriów, dzięki którym praca będzie jeszcze bardziej przyjemna. W zestawie nie jest dostępny Apple Pencil, ale z pewnością warto go dokupić, aby móc wygodnie i bez przeszkód tworzyć notatki, rysować, czy korzystać z wielu innych funkcji i dodatkowych możliwości. Ponadto można także dokupić specjalny gładzik lub klawiaturę, co jeszcze bardziej usprawnia korzystanie ze sprzętu. 

Dodatkowo do iPAda Air można podłączyć dysk, aparaty czy też stację dokującą do portu USB-C. W ten sposób można przesłać dane nawet dwa razy szybciej! Jest to szczególnie polecane rozwiązanie w przypadku zdjęć czy filmików o większych rozmiarach. Warto zdecydować się na zakup modeli iPada Air. 

Jesteś zainteresowany iPadem Air? Możesz zakupić go na iSpot.