IPhone 12 mini- tańsze rozwiązanie o tej samej funkcjonalności dla miłośników Apple

iphone 12 mini

Miłośnicy urządzeń firmy Apple z pewnością są na bieżąco, że wszystkimi nowinkami technicznymi, które wypuszcza lider technologii. Ostatnią nowością są kultowe smartfony w wersji 12. Zastosowano w nich wiele funkcjonalnych rozwiązań, a także ulepszeń i innowacji. Wszystko to sprawiło, że do domów użytkowników, w zastraszającym tempie trafiały iPhony 12, zaledwie kilka dni po oficjalnej premierze. Warto zwrócić uwagę jednak na model 12 mini. Co powinniśmy o nim wiedzieć?

IPhone 12 Mini- klasa sama w sobie

IPhone 12 Mini to jedyny w swoim rodzaju ewenement, pośród wszystkich dotychczasowych smartfonów na polskim rynku. Wyróżnia się niewielkim rozmiarem, więc z powodzeniem będziemy mogli obsłużyć go jedną ręką i włożyć go do każdej kieszeni. Czasami, można nawet zapomnieć, że mamy go przy sobie. Wielu użytkowników, w dobie ogromnych wyświetlaczy o przekątnej 6,7 cala, tęskni za niewielkimi i poręcznymi, a jednocześnie funkcjonalnymi urządzeniami. Co prawda Apple wypuszczało już kompaktowe modele smartfonów jak chociażby SE i SE2, jednak pozostawiały one wiele do życzenia, jeśli chodzi o kwestie techniczne. W modelu iPhone 12 Mini nie ma żadnych ustępstw jeśli chodzi o jakość. Dostępny jest:

  • wysokiej jakości, wydajny procesor
  • ekran w technologii OLED
  • zestaw niezwykle czułych aparatów
  • świetna jakość wykonania

Można powiedzieć, że do dyspozycji jest wszystko to, czym charakteryzują się większe modele, a dodatkowo cena iPhone 12 Mini utrzymuje się na zadowalającym poziomie około 3600 złotych za wersję 64 GB i około 3850 złotych za wersję 128 GB. Pierwsze pytanie jakie może pojawić się w głowach użytkowników po wyjęciu iPhone 12 Mini z pudełeczka, może brzmieć: czy nie jest on za mały, by zapewnić komfort użytkowania? Nie ma jednak co się obawiać, gdyż producenci Apple lubią czasami odświeżyć swoje stare pomysły. IPhone 12 Mini jest więc swoistym kompromisem pomiędzy wygodą, a kompaktowością i nawiązuje do starego modelu numer 4- jednak tylko i włącznie pod względem rozmiaru. Jak łatwo można wywnioskować z samej nazwy, iPhone 12 Mini cechuje się możliwie niską waga- bo jedynie 133 gramy, a także mini wymiarami, które wynoszą 131,5 x 64,2 x 7,4 milimetry. Warto wspomnieć, że boki tego modelu są zupełnie płaskie i wykonane z wysokiej jakości aluminium. Telefon można więc pionowo postawić na stole, a także zapewniony jest stabilny chwyt. Jedyną przeszkodą mogą być dość wyraźne kanty, które charakteryzują całą rodzinę iPhonów 12. Na dole modelu Mini mamy umieszczony jeden, z dwóch dostępnych głośników. Drugi jest przeznaczony do rozmów, jednak oba współgrają ze sobą doskonale, pozwalając uzyskać równy, czysty i donośny dźwięk. Zamiast złącza USB-C zastosowano złącze lighting, co może być niewielkim mankamentem tego urządzenia.

Największe zalety iPhona 12 Mini

iphone 12 mini

IPhone 12 Mini jest prawdziwie funkcjonalnym urządzeniem. Ma on wiele zalet, a do najważniejszych zaliczamy:

  • kompaktowe rozmiary, które umożliwią obsługę urządzenia jedną ręką
  • wysoka jakość wykonania- aluminium i dwie warstwy szkła
  • wysokiej jakości ekran- mimo, że nie ma on pokaźnych rozmiarów
  • głośniki stereo
  • niezwykle wysokiej jakości aparaty
  • możliwość nagrywania wysokiej jakości filmów

IPhone 12 Mini to świetne rozwiązanie dla grupy klientów „oszczędnych”, którzy jednocześnie cenią sobie funkcjonalność i najnowsze rozwiązania technologiczne.