Tablety graficzne ekranowe – wszystko, co należy wiedzieć

tablet graficzny ekranowy

Tablet graficzny z ekranem to poręczne, niewymagające baterii, lekkie urządzenie. Często dołączony ma specjalny długopis do rysowania, który pozwala na edycję i pisanie notatek, działa na tej samej zasadzie co zwykła kartka i długopis.

Tablety graficzne z ekranem – czym są?

Tablety graficzne są jednym z najbardziej przełomowych wynalazków XXI wieku. Wiele słyszy się o nich w wiadomościach, radiu i telewizji, jednak niektórzy nie do końca wiedzą, czym tak naprawdę są. Tablety graficzne służą po prostu do rysowania i są wspaniałą alternatywą dla niezbyt dokładnej myszki komputerowej. Jakie są różnice pomiędzy tabletem graficznym zwykłym, a tym z ekranem? Tablet graficzny ekranowy posiada ciekawą funkcję. Jego ekran, po podłączeniu do komputera, powiela obraz widoczny na monitorze. Umożliwia to rysowanie bezpośrednio na ekranie tabletu, przy czym powstający obraz widoczny jest również na monitorze.

Ekranowe tablety graficzne Wacom

tablet graficzny ekranowy

Firma Wacom produkuje najwyższej klasy tablety graficzne na skalę światową. Jej produkty są używane zarówno przez profesjonalistów, jak i przez osoby, dla których grafika jest po prostu pasją. Do najbardziej znanych artykułów firmy Wacom należą tablety graficzne z ekranem. To, co wyróżnia firmę Wacom, spośród innych producentów ekranowych tabletów graficznych jest przede wszystkim wysoka jakość. Wykonane są z trwałych i solidnych materiałów, z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że urządzenie będzie towarzyszyło mu przez długie lata. Tablety graficzne ekranowe od firmy Wacom dostępne w sklepie Alstor.pl posiadają spore rozmiary, co znacznie podnosi wygodę i komfort użytkowania. Posiadają one wiele poziomów nacisku, dzięki czemu rysunki mogą być bardziej dopracowane oraz szczegółowe, a co za tym idzie — bardziej efektowne.