Jak kupić dobrą drukarkę?

drukarki atramentowe

Drukarka tu urządzenie, które sprawdza się przede wszystkim w biurze, gdzie generowana jest ogromna ilość dokumentów, lecz warto ją mieć także w domu. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy okaże się, że nagle i szybko trzeba coś wydrukować. Z racji tego, że drukarka jest urządzeniem nieco mniej znanym, nie każdy wie, czym się powinna charakteryzować. Na co powinno się zwracać uwagę, gdy kupuje się takie urządzenie?

Jaka technologia wydruku?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą jeśli chodzi wybór dobrej drukarki, jest kwestia tego, jaka ma być jej technologia drukowania. Rzecz jasna na wstępie można już zrezygnować z zakupu najbardziej przestarzałego rozwiązania, czyli z drukarki igłowej, ponieważ zwyczajnie trudno o taką na rynku. Do wyboru zostają modele atramentowe oraz laserowe. Czym się od siebie różnią?

Przede wszystkim najważniejszą różnicą pomiędzy tym dwoma modelami jest ich cena. Model laserowy to urządzenie, którego cena wynosi w przybliżeniu 700-900 złotych, a często nawet więcej. Model atramentowy również może tyle kosztować, lecz te najprostsze egzemplarze to koszt zaledwie 100 złotych. Oczywiście za niższą ceną stoi dłuższy czas drukowania, lecz w warunkach domowych, przy drukowaniu kilku stron tygodniowo, a często nawet na miesiąc, 30 sekund dłuższe drukowanie nie powinno mieć większego znaczenia. Sprawia to, że jeśli szuka się czegoś do domu, model atramentowy wydaje się być o wiele lepszym pomysłem.

Praktycznie cechy

Oczywiście sama technologia drukowania to nie wszystko i oprócz tego warto pomyśleć o dodatkowych, często bardzo praktycznych cechach takiego urządzenia. O czym mowa?

Bardzo istotną sprawą jest to, czy ma to być drukarka monochromatyczna, czy też kolorowa. W przypadku modeli biurowych z reguł jest to model czarno-biały, ponieważ drukuje się na nim tylko dokumenty. Jeśli jednak chodzi o wersję domową, poleca się drukarkę kolorową. Dobrze jest również wybrać taki model, który da możliwość drukowania na nim zdjęć na specjalnym papierze, dzięki czemu będzie można samodzielnie drukować wykonywane przez siebie zdjęcia.