Obudowy metalowe stosowane w systemach alarmowych


Zastosowane w monitoringach i systemach zabezpieczeń, różnego rodzaju metalowe obudowy i skrzynki metalowe, muszą idealnie zabezpieczać poszczególne elementy takich systemów. Skrzynki do centralek posiadają dodatkowo zabezpieczenia antysabotażowe.

Skrzynki do zadań specjalnych

Przy systemach alarmowych czy systemach monitoringu, zarówno w domach jak i dużych firmach, jest wiele elementów, które wymagają specjalnych zabezpieczeń. Tego typu elementy nie mogą zostać umieszczone na zewnątrz. Dostęp do nich powinien być utrudniony, a warunki atmosferyczne nie mają prawa wpływać na stan ich działania.
Producenci całych systemów alarmowych czy monitoringu produkują specjalne skrzynki metalowe i metalowe skrzynki. Tego typu produkty mają specjalne przeznaczenie i są skrzynkami do zadań specjalnych.
Przy systemach montowane są centralki, które są sercem całych układów, czasami instaluje się je na zewnątrz a czasami wewnątrz budynków. Skrzynka metalowa, która ma chronić tego typu centralkę, wyposażona jest w specjalny system antysabotażowy, zamek bębenkowy i ochronę przed warunkami atmosferycznymi.

Komfort użytkowania

Wykorzystywanie odpowiednich skrzynek metalowych i metalowych obudów daje bardzo duży komfort z korzystania systemu alarmowego i systemu monitorującego. Odpowiednie zabezpieczenie centralki, kamer, modułów, syren pozwala na prawidłowe i bezawaryjne funkcjonowanie takich systemów. Ponadto osoby trzecie i niepowołane nie mają możliwości dostania się do elementów systemu i nie mogą wpłynąć na jego uszkodzenie.