Jakie są rodzaje tuszy do drukarki hp?

Jeżeli na ekranie wyświetli się komunikat że żywotność tuszu dobiega końca, to najwyższy czas odwiedzić sklep komputerowy i dokupić nowy tusz do drukarki hp. Jeszcze kilka lat temu do wyboru były wyłącznie oryginalne tonery od renomowanych producentów. W dzisiejszych czasach posiadacze sprzętu drukującego mają zdecydowanie większe pole manewru.

Najpopularniejsze rodzaje tuszy do drukarek

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że tusze do drukarek zaliczane są do jednych z najdroższych substancji płynnych. Bardzo często producenci drukarek zarabiają nie na sprzedaży sprzętu drukującego, ale właśnie na tonerach z tuszem. W dzisiejszych czasach można wyróżnić dwa główne rodzaje tuszów. Pierwszym z nich są tusze pigmentowe, a drugie tusze barwnikowe. Największą zaletą tuszów pigmentowych jest to, że umożliwiają one drukowanie dokumentów w bardzo wysokiej jakości. Kontury są bardzo ostre, dzięki czemu można uzyskać naprawdę wysokiej klasy wydruki. Olbrzymim atutem tuszy pigmentowych jest także to, że wydruki prezentują się bardzo okazale praktycznie na dowolnym papierze. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można korzystać nie tylko z tradycyjnego papieru ksero, ale również z papieru kredowego.

Czym charakteryzują się tusze barwnikowe?

Wielu renomowanych producentów oferuje także barwnikowy tusz do drukarki hp, w tym sklep dr tusz. Tego typu tusze wykorzystywane są na szeroką skalę przede wszystkim w popularnych drukarkach atramentowych. Największymi atutami tuszy barwnikowych jest to, że pozwalają one na dowolne mieszanie kolorów, dzięki czemu wydruki zachowują bogactwo poszczególnych odcieni. W dużej mierze to właśnie tusze barwnikowe umożliwiają zachowanie cieniowania oraz przenikania kolorów. Aby w 100% docenić tusze barwnikowe niezbędne jest jednak użycie wysokiej jakości papieru. Jeżeli postawi się na słaby papier, to niestety jakość wydruku pozostawi wiele do życzenia.