Monitor lotów – co to takiego?

monitory lotow

Monitor lotów to urządzenie, które znajduje się na wieży kontroli lotów oraz na stanowiskach obsługi naziemnej na różnych lotniskach. Urządzenie to ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom znajdującym się na pokładzie samolotów, a także innym, którzy przebywają na lotnisku. Mówiąc krótko monitory lotów stoją na straży bezpieczeństwa i zdrowia. 

Jakość wykonania oraz specjalistyczne technologie

Bardzo istotną kwestią jest jakość monitora lotów. Tego rodzaju sprzęt musi być niezawodny i świetnie się sprawdzać w każdej sytuacji. Dobry monitor lotu posiada wiele specjalistycznych funkcji, dzięki którym może działać sprawnie. Co więcej, na rynku można znaleźć monitory lotów, których konstrukcja jest oparta na zaawansowanych rozwiązaniach transmitujących sygnał o dosyć dużej rozdzielczości z wysoką kompresją niemającą wpływu na jakość obrazu. Warto wiedzieć, iż wiele monitorów lotów potrafi także kodować i przechwytywać sygnał, są one także wyposażone w karty graficzne najwyższej jakości, dzięki czemu obraz jest precyzyjny i w pełni wiarygodny.

Monitor na wieży kontroli lotów a warunki oświetleniowe

Należy wiedzieć, iż cechą charakterystyczną monitorów wykorzystywanych na wieżach kontroli lotów jest ich duża jasność. Urządzenia te mają specjalne czujniki, dzięki którym możliwe jest automatyczne stabilizowanie jasności. Co więcej, produkty tego rodzaju mają też wbudowany specjalny panel antyrefleksyjny, który nie tylko zwiększa widoczność, ale także poprawia jakość pracy kontrolerów zapewniając komfort. Więcej informacji znajdziesz tutaj.