Biznesowe komputery Lenovo z linii Thinkpad. Czy warto je kupić po leasingowo?

Komputery Lenovo

Komputery Lenovo coraz częściej kojarzone są ze względu na dobrą jakość, jaką oferują za rozsądne pieniądze. Zwłaszcza gdy doszło do tego, że chiński producent wchłonął potężną firmę technologiczną z USA, jaką był IBM i przejął jej prawa do produkcji i używania marek funkcjonujących od dawna na rynku – np. ThinkPad. Oprócz laptopów można też znaleźć na rynku dobrej klasy komputery stacjonarne Lenovo i stacje robocze dla profesjonalistów.

ThinkPad – flagowe modele Lenovo


ThinkPad to specjalistyczne komputery, które skierowane są do zadań biznesowych. Cechują się magnezową obudową, a większość z nich jest testowana według militarnych norm jakościowych, które potwierdzają ich wytrzymałość na czynniki zewnętrzne. Nowe modele są reklamowane jako komputery, które zostały wysłane w kosmos, czy działają w mrozie Arktyki i faktycznie wielu użytkowników tej marki potwierdza, że są to produkty bardzo dobrze wykonane. Poza tym nie ma użytkownika, który nie kocha klawiatury ThinkPada.

Thinkpad – nie zmienia się czegoś, co jest dobre. Czy na pewno?


Jak każdy sprzęt, mają one swoje wady. Na pewno nie każdemu przypadnie do gustu design, bo kupując komputer ze specyfikacją z górnej półki i wydając na niego niemałe pieniądze, chcielibyśmy, żeby wygląd oddawał to co jest „pod maską”. Tymczasem ThinkPady charakteryzuje minimalizm i niezmienny od wielu lat design. Czasami trudno jest odróżnić modele sprzed 5 lat od tych nowych konstrukcji. Charakterystyczna czarna obudowa połączona z czerwonymi akcentami i „trackpointem”, którego część użytkowników kocha, a część nienawidzi, stały się w pewien sposób znakiem firmowym na miarę designu Apple.

Zarówno laptopy Lenovo, jak i komputery stacjonarne Lenovo warte są swojej reputacji komputerów bardzo wytrzymałych i radzących sobie z trudnymi zadaniami. Nowe modele są dość drogie, dlatego z czystym sumieniem warto spojrzeć na ofertę sprzętów po leasingowych.

Komputery Lenovo – oferta sklepu komputerowego At-outlet.