Czy interaktywne zabawki edukacyjne są dobrym pomysłem na prezent ?


Duża część rodziców myli interaktywne zabawki edukacyjne ze zwykłymi elektronicznymi pożeraczami czasu. Edukacja i interakcja to coś więcej niż zwykłe gry video. Praktycznie każdy sklep dla dzieci posiada w swojej ofercie asortyment, który doskonale uczy bawiąc. Wybór nie jest prosty, ponieważ mnogość zabawek może przyprawić o ból głowy.

Czym są interaktywne zabawki edukacyjne ?

Interakcja to obustronne komunikowanie się pomiędzy sobą. Podobnie ma się rzecz jeśli chodzi o relacje dziecka z zabawką. Czynność, którą wykona dziecko ma przełożenie na to jak zadziała zabawka. Przedmiot może posiadać wbudowany głośnik, który będzie wysyłał zwrotne informacje do dziecka. Z pozoru proste rozwiązania okazują się bezcenną metodą poznawczą na początkowej drodze rozwoju dziecka. Dzięki interaktywnym zabawkom edukacyjnym można nauczyć się prawidłowej wymowy nowy słów, liczenia, jak również podstawowych reakcji przydatnych w życiu codziennym.

Jaką interaktywną zabawkę edukacyjną wybrać ?

Przede wszystkim należy pamiętać, że zabawki muszą być dopasowane do wieku dziecka. Dobrym rozwiązaniem są modele, które podnoszą poziom zawansowania proporcjonalnie do wieku.

Takie zabawki https://alstor.pl/produkty/edukacja/ są bardziej ekonomiczne, ponieważ można z nich korzystać nawet przez kilka lat. Warto zainteresować się zabawkami, które opierają się na reakcjach przyczynowo-skutkowych.

Im więcej propozycji edukacyjnych będzie posiadała zabawka, tym lepiej. Interaktywne zabawki edukacyjne muszą posiadać wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa, które są wymagane przez Unię Europejską .