Notebook – který vybrat, aby sloužil co nejdéle?

levné notebooky

Použité počítače, které můžete získat v obchodech prodávajících použitá zařízení, jsou často po pronájmu a po intenzivním používání ve firmě. Nejdůležitější je si uvědomit, že existuje spousta lidí, kteří nejsou schopni se s penězi dobře vypořádat, a že existuje spousta lidí, kteří nejsou schopni se s penězi dobře vypořádat. Mnohé z nich jsou zařízení s úctyhodnou specifikací, která budou sloužit mnoho let.

Stolní počítač – na co se zaměřit?

Použité počítače jsou pro některé počítačové maniaky ztělesněným zlem. Takto by se s nimi však zacházet nemělo. Mnohé z nich jsou zbytečně považovány za elektronický „odpad”, protože v sobě mají poměrně kvalitní součástky, které mohou fungovat ještě několik let. Předpisy ve firmě vyžadují používání tohoto typu zařízení po určitou dobu – pouze z tohoto důvodu se doporučuje vyměnit stolní počítače na konkrétních pozicích. To samozřejmě neznamená, že se společnost najednou zbaví tuctu nebo více stanic. Může se jednat jen o několik kusů, jejichž pracovní limit (podle dokumentace) byl již vyčerpán a zaměstnanec by měl dostat nové vybavení do práce.

V první řadě byste měli dbát na to, aby stolní počítač nebyl „předán” na hranici možností. Pokud nejste osoba, která se v tomto typu prvků vyzná, je dobré vzít někoho znalého na vizuální kontrolu. Díky tomu bude možné zachytit detaily, jako je „tikání” hlav pevného disku nebo zaseknutí jehly v CD-ROM. Na zařízení, které je starší než 5 let, by měla být poskytnuta záruka po ukončení pronájmu a po jeho předání společnosti, která jej koupila, by měla být provedena kontrola. Je také vhodné zkontrolovat a zeptat se, zda je možné zkontrolovat, zda je změněna pasta CPU a GPU. 

Notebook – který vybrat, aby sloužil co nejdéle?

U notebooků je to však trochu jinak než u stolních počítačů. Zde byste měli věnovat pozornost dalším detailům týkajícím se samotného pouzdra nebo matrice. Vyplatí se také zkontrolovat dílčí sestavy. Při koupi notebooku po pronájmu nebo firemního notebooku je dobré projít si záznamy o údržbě, pokud existují. Samozřejmě je dobré se podívat také na matrici a plášť – jeho stabilita a odolnost po několika letech může být trochu stará, ale renovace provedená po zakoupení outletovou firmou by mu měla pomoci získat zpět svou bývalou slávu.

Především jde také o osvědčené zařízení, které bylo pořízeno tak, aby fungovalo stabilně a nenarušovalo příjem materiálů mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. V takovém zařízení nenajdete zbytečná vylepšení, která by mohla zhoršit práci procesoru nebo samotného pevného disku. V rozpočtu 2000 PLN můžete najít poměrně dobré vybavení, které bude sloužit několik let. Je také možné zakoupit zařízení s jedinečnou konfigurací, která byla často navržena pro potřeby předchozích majitelů. Změny v noteboocích (i těch nových) a dostupnost několika verzí jednoho notebooku 

Jak vidíte, ne všechna použitá zařízení jsou špatná. Mnohé z nich jsou stále v poměrně dobrém stavu, což umožňuje jejich využití mimo strukturu společnosti. Díky odkoupeným celým sadám mají obchody k dispozici širokou škálu notebooků a stolních počítačů s různými specifikacemi. Než začnete s průzkumem na internetu nebo v obchodě, je dobré si na papír napsat hodnoty a případné modely komponent, které v takovém zařízení očekáváte. Pokud máme pochybnosti – vždy můžeme zajít do kamenného obchodu a požádat prodejce, aby nám předložil nabídku, která se co nejvíce blíží našim požadavkům. Nákup bazarových zařízení navíc znamená, že produkujeme méně elektroodpadu, což je obzvláště důležité pro ochranu životního prostředí.

Zde si můžete koupit – levné počítače.