Na co zwrócić uwagę kupując komputer poleasingowy?

Coraz więcej firm decyduje się na zakup sprzętu poleasingowego. Jest tak przede wszystkim dlatego, iż jest to okazja na zakup sprzętu dobrej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Największą popularnością cieszą się tu komputery.

Co to znaczy poleasingowy?

Na początek warto wyjaśnić co znaczy sprzęt poleasingowy. Duże firmy, korporacje, zmuszone są do posiadania w swoich zasobach ogromną ilość sprzętu. Jednak zakup nawet kilkuset komputerów jest dość sporym wydatkiem. Dlatego firmy szukają innych rozwiązań. Takim rozwiązaniem jest leasing. Polega on na pewnego rodzaju wypożyczeniu sprzętu, za co firma płaci miesięczne opłaty. Jest to dużo tańsze i dużo bardziej ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu z zakupem nowych komputerów.

Zalety sprzętu poleasingowego

Komputery poleasingowe mają jedną dużą zaletę. Jest nią oczywiście cena. Tego typu komputery zakupić można w naprawdę atrakcyjnych cenach. Często jest to nawet 1/3 pierwotnej ceny. Oczywiście dodać należy, iż jest to sprzęt bardzo dobrej jakości. Zakup komputerów poleasingowych nie oznacza bowiem zakupu komputerów uszkodzonych czy wadliwych.

Wady sprzętu poleasingowego

Choć są to komputery bardzo dobrej jakości to oczywiście nie są one pozbawione wad. Jak to ze sprzętem używanym. Główną wadą komputerów poleasingowych jest słaba jakość baterii. Jestem po kilku latach użytkowania komputera jego bateria traci na jakości. Dlatego może być taka sytuacja, że zakup komputerów po leasingu może łączyć się z zakupem nowej baterii. Tego typu komputery posiadają także choćby mniejsze czy większe rysy wynikające z jego użytkowania.

Dla kogo?

Z zakupu komputerów poleasingowych najczęściej korzystają firmy małe lub dopiero powstające. Jest to dla nich idealna okazja do zakupu komputerów za naprawdę niską cenę. Dla każdej małej firmy taka oszczędność jest na wagę złota.