Zalety i wady drukarek atramentowych

najtańsze drukowanie z domu

Na rynku urządzeń biurowych znaleźć można obecnie wiele modeli drukarek. To oznacza, że wybór odpowiedniego urządzenia wcale nie jest prosty. Wszystkie modele mają bowiem swoje zalety i wady.

Jednym z popularnych typów drukarek jest atramentowa. Często używana zarówno w biurach jak i w domach. Jak każda drukarka, także i ta ma swoje zalety i wady.

Koszt eksploatacji

Niezwykle istotna jest ilość druku. Innymi słowy, jak często i jak dużo drukujemy. Jeśli są to niewielkie ilości to koszty eksploatacji w przypadku drukarki atramentowej a laserowej są niemal identyczne. Nie ma w tym przypadku większej różnicy. Różnicy zaczyna robić się w momencie druku naprawdę dużych nakładów. W tym przypadku koszty eksploatacji w przypadku drukarki atramentowej są nieco większe.

Trwałość wydruku

Kolejnym istotnym czynnikiem jest trwałość wydruku. Wykorzystanie atramentu w druku możne powodować jego rozmycie. Jest to niestety wada tego typu drukarek. Wszystko jednak zależy od urządzenia. Jeśli jest to urządzenie wysokiej jakości liczyć można na prawdę trwały i dobrej jakości druk. Łączy się to oczywiście z odpowiednimi kosztami związanymi z zakupem urządzenia z wyższej półki oraz odpowiednich i oryginalnych tonerów.

Cena urządzenia

Wspomniano wcześniej o kosztach zakupu urządzenia. Trzeba jednak wspomnieć, iż drukarki atramentowe z Dr Tusz nie są drogie. Są to z pewnością urządzenia tańsze w porównaniu do drukarek laserowych.

Cicha praca i wydajność

Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na dwie zalety tego typu urządzenia. Po pierwsze, drukarka ta charakteryzuje się bardzo cichą pracą. Po drugie, jest ona niezwykle wydajna. Te dwa czynniki także mają wpływ na to, iż ten typ drukarni nadal cieszy się dość sporą popularnością. Wszystko oczywiście jednak zależy od konkretnych potrzeb i oczekiwań.