Nowy, zamiennik czy regenerowany? Jaki toner do drukarki kupić?


Każdy użytkownik drukarki laserowej doskonale wie, że można cieszyć się z jej działania, cichej pracy i skuteczności, lecz jedynie do czasu, gdy trzeba wymienić w niej toner. Jest on naprawdę bardzo drogi, a przy tym trudno dostępny, więc niezbędna staje się wizyta w jednym z dużych sklepów elektronicznych, gdzie można go kupić. Czy jednak aby na pewno trzeba go tam kupować? A może jednak istnieją inne sposoby na zdobycie nowego tonera?

Toner nowy

Czym charakteryzują się nowe tonery? Malkontenci z pewnością powiedzą, że bardzo wysoką ceną. Zauważyć jednak trzeba, że wraz z nią otrzymuje się bardzo wysoką jakość, wydajność, a także bezawaryjność pracy. Praktycznie nie zdarzają się sytuację, gdy toner zaczyna wysypywać się z pojemnika i zabrudza tym samym wałek lub kartki.

Toner regenerowany

Jeśli jednak kogoś przerażają ceny nowych tonerów, z pewnością powinien zainteresować się modelami zregenerowanymi. Czym są regenerowane tonery do drukarek? W chwli gdy toner się zużyje i pozostanie nam jedynie puste po nim opakowanie, nie należy go wyrzucać, lecz udać się do firmy, która zajmuje się regenerowaniem tonerów. Pojemnik zostanie wtedy oczyszczony, a następnie ponownie napełniony. Taka operacja jest dość szybka a przy tym tania. Pamiętać jednak trzeba, że używaniu takiego tonera towarzyszy dość duże ryzyko jego awarii włącznie z wysypaniem się jego zawartości z powodu nieszczelności.

Toner zamiennik

Nieco innym podejściem do tematu kupowania tonerów są zamienniki. Kupując model nowy, w pełni oryginalny otrzymuje się gwarancje jego kompatybilności oraz bezawaryjności działania. W przypadku zamiennika takich gwarancji się nie dostaje, a sam toner nie ma na sobie i na swoim opakowaniu loga producenta, czyli jego certyfikacji. Jest to więc toner często produkowany nawet przez tę samą fabrykę co oryginał, lecz bez gwarancji jakości jego pracy i działania.