W jaki sposób należy dobierać tusz do HP DeskJet 2620?

hp 2620 tusz

Wśród urządzeń drukujących panuje duża konkurencja. Mnogość modeli i typów drukarek sprawia, że konsument ma problem z wyborem czegoś dla siebie. HP DeskJet 2620 jest tanim urządzeniem wielofunkcyjnym, które oferuje dobry stosunek ceny drukarki w stosunku do jakości wydruku.

Czym charakteryzuje się urządzenie HP DeskJet 2620? 

hp 2620 tusz

Jedną z pierwszych rzeczy, która rzuca się w oczy osobie, która kupiła tę drukarkę jest uproszczona konfiguracja. Wszystko dzieje się automatycznie. Firma HP zrezygnowała w tym modelu z podawania użytkownikowi informacji o wyrównywaniu głowicy lub innych profesjonalnych zabiegach. Jest to pozytywny sygnał dla użytkownika, który nie musi zajmować się takimi rzeczami i pragnie przede wszystkim drukować. Urządzenie w prosty sposób komunikuje się z urządzeniami mobilnymi, nie trzeba go podłączać do komputera stacjonarnego, aby wydrukować pożądany dokument. Wystarczy jedynie dostęp do gniazdka elektrycznego. Do prawidłowego działania drukarka potrzebuje dwóch typów tuszy: 

  • czarnego o sygnaturze HP 304 N9K06AE, 
  • kolorowego, oznaczonego jako HP 304 N9K05AE. 

Warto odnotować, że tusze do hp deskjet 2620 są dostępne w wariancie standardowym oraz poszerzonym – w wersji XL.  Poza samym drukowaniem to urządzenie umożliwia korzystanie ze skanera oraz kserokopiarki. 

Jaki tusz będzie najbardziej odpowiedni? 

Do urządzenia można kupić oryginalny tusz do hp deskjet 2620, jest on w pełni zintegrowany z urządzeniem i gwarantuje wysoką jakość wydruku. Z drugiej strony zakup tuszu od producenta może być zbyt drogi – w takim wypadku warto obejrzeć się za zamiennikami. W przypadku drukarek atramentowych głównym źródłem zysków producentów jest właśnie sprzedaż tuszy. Różnica w cenie druku na jedną stronę może być bardzo duża. W przypadku czarnego wydruku oryginalnym tuszem będzie to 37 groszy na stronę, jednocześnie wybierając zamiennik cena może się obniżyć do około 7 groszy na stronę.